چهارشنبه 27 دي 1396
امروز

وب سایت اطلاع رسانی چترود

منو
google
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
پای دردِ دل شما

پای دردِ دل شما

در این بخش شما می توانید درد دل ها ، شکایات ، انتقادات و قدردانی های خود را ...

سخن مدیر

سخن مدیر

دوستانی که در بخش چترود اقامت دارند می توانند با ارسال تاریخچه ...

خبرنامه پیامکی

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی برنامه ها و اطلاعیه های سایت و شهر چترود ...

نظر سنجی

نظر سنجی

نظرات شما در بهبود سطح کیفی و عملکرد سایت بسیار مهم است.

 

زندگی نامه و مشخصات شهید محمد حسن هوتکی

محمد حسن هوتکی
1362/12/13
1347
تصویر شهید محمد حسن هوتکی

شهید محمد حسن هوتکی


زندگی نامه محمد حسن هوتکی

بسم رب الشهدا ء شهید محمد حسنی هو تکی در او ل خر داد ماه سال 1347 در قریه هو تک در خانواده ای درحد متو سط به دنیا آمد بیش از نه ما از سن او نمی گذ شت که همراه پدر و مادر مشرف به زیارت کربلای حسین (ع)شد و مدت د وماه مسا فر ت ایشا ن طو ل کشید ودراین مدت موفق شد که به کربلا ،نجف ، سا مرا ،کا ظمین رازیارت کند و همچنین به سوریه هم سفر کند و به گفته پدر و مادر ایشان که نه ما ه بیشترسن نداشته ولی بسیارمودب ومثل پر وا نه دور حرمین مطهر می چرخیده و طواف می کرده و درسن 6 سالگی به مدرسه رفت و باز در این سال موفق به زیارت مشهد مقدس رفت ایشان از زمانی که دوره ابتدایی را شروع کرد و تا زمانی که مدرک سیکل را گرفت هشت سال طول کشید او در طو ل مدت با عقلی سرشار و در سطح بالا همیشه از شاگردان ممتاز کلاس بود و بدون کوچکترین تجدیدی و یا مردودی دوران ابتدایی و راهنمایی را به آخر رساند. وی حدودا در سن 10 سالگی شروع به انجام فرائض واجب نمود . وی همیشه نمازش را سر وقت می خواند و بسیار با صبر و اخلاص نماز را به جای می آورد و روزهای ایشان در دو سال آخر عمرش بدون اینکه حتی یک روزه از وی قضا شود همه را بجا آورد و بعد از به پایان رساندن دوران راهنمایی مدت یکسال به کمک  پدر و مادر پیرش شتافت و بعد از بر گشتن برادر وی از جبهه عزم سفر را بست و با ثبت نام در جهاد سازندگی بر عزم راسخش پایداری کرد و لذا درتاریخ 62/11/15 از خانه خداحافظی کرد و به مقصدشان حرکت کرد که در تاریخ 63/12/23 به درجه رفیع شهادت نائل آمد که اطلاعات در طول این مدت را دردست نداریم و در تار یخ  63/1/3 در قریه هوتک در پایگاه ابدیش  به خاک سپرده شد .

خاطرات:

بسم رب الشهدا ء (سفرکربلا ) محمد حدودا یک ساله بود وهنوز راه نمی رفت که ما تصمیم گرفتیم برویم  کربلا و محمد راباخودببریم ازکرمان که به تهرا ن رفتیم تقریبا " 24ساعت درتهرا ن دریک مسافر خانه برویم تا به طرف کربلا راه افتادیم دراین فا صله محمددرتهرا ن راه افتاد و ما برایش یک جفت کفش خریدیم کربلا که رسیدیم همان طور که دیگرا ن درهاو چهار چو ب درراوضر یح  را می بو سید ند محمد هم همه جا را می بوسید و زیارت می کرد .و قتی از کربلا بر گشتیم محمد و قتی و ارد خانه شد شرو ع کرد در هاو چهارچو ب در ها را بو سید ن که همه شر و ع به خندیدن کردند .(عشق به جبهه  )ابتدا پسرم حسین به جبهه ر فته بود وقتی حسین که سه سال از محمد بزرگتربود از جبهه می آمد محمد مرتب از اوسو ال می کرد که جبهه چه جوری است و رزمندگان انجا چه کار می کنند شبهای عملیات چه اتفاقی می افتد و خیلی دوست داشت در مورد جبهه اطلاعات به دست بیا ورد هر و قت که برادرش حسین از جبهه می امد محمد می گفت : حالا که حسین برگشته من می خواهم بر و جبهه .من به پدرش میگفتم محمد هنوز خیلی بچه است و با اموزش هم ندیده وتجربه هم ندارد چه طور میخواهد برود جبهه و پدرش هم مخالفت میکرد تااینکه با پسر خاله اش تصمیم گرفته بودند بروند جبهه و لی در خانه می گفتند ما می خواهیم برو یم بستان و کار کنیم و پدرش به او می گفت مگر اینجا کارنیست که شما برای کارمی خواهید بروید بستان و  محمد می گفت : ما برای پول در اوردن نمیخواهیم کارکنیم می خواهیم برای خداو برای کمک به رزمندگان کار کنیم .بالاخره شبی که فردا یش قراربو د با پسر خاله اش به بستان برو ند آرام و قرار ندا شت .ر ختخوابش را در کنار رختخواب من اندا خت ومرتب سفارش می کرد صبح زو د بیدارش کنم من به او گفتم اگرنگرا نی که صبح بیدار نشو ی می خواهی اصلا "نخواب یا همین الان بلندشو برو با لا خره وقتی خوابید یم محمد خودش رابه خواب زد ه بودو مثل کسی که در خواب حرف می زند می گفت :اگر یک تفنگ به ما می دادند چه قدر خوب یو د وما می رفتیم جبهه و می جنگیدیم با این حرف ها محمدمی خواست به من بفهماند که داریم جبهه میرو یم .صبح زو د به محض اینکه الله اکبراذا ن بلند شد من خوا ستم محمد را صدا کنم که د ید م خودش بیدار است و با عجله بلند شد و ضو ساخت و نمازش را خواند و آماده شد حتی نگذاشت صبحانه اش را حاضر کنم و قتی خدا حافظی کرد فقط لبهایش را روی صورتم گذاشت و من را بوسید و رفت و گفت: پشت سرم نیایی .من برگشتم آئینه و قرآ ن را گذاشتم توی حیاط و وقتی رفتم دنبالش نفهمید م از کدا م کو چه و بین کو چه رفته بو د که دیگر اثری ازمحمد نبو د و او رفت و دیگر هیچوقت برنگشت و وقتی من و پدرش مشهد بودیم ایام عید که خبر شهادتش را به ما رساندند و ما سریع از مشهد برگشتیم. (راوی :مادرشهید)


وصیت نامه محمد حسن هوتکی

بنام خداوند بخشنده مهربان ربنا افرغ علينا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا على القوم الظالمين چند جمله اى را به عنوان ياد بود وصيت مى نويسم . اول خدا را سپاس مى گويم كه به من توفيق داد تا به جبهه بيايم و واقعا هم توفيق مى خواهد كه به جبهه امد و از تمام جوانان مى خواهم كه اگر توانايى دارند به جبهه بيايند و بعد از همه مى خواهم كه قدر اين نعمت يعنى جمهورى اسلامى و قدر امام امت را بدانند و از خدا بخواهند كه اين نعمت ها را براى انها نگهدارد . اما سخنى با شما پدر و مادر مهربانم مى دانم كه براى من چه زحمتهاى مشقت بارى را كشيده ايد و من در ازاى ان براى شما به جز غم و اندوه و ناراحتى چيز ديگرى نداشته ام و اميد وارم كه حتما و قلبا مرا حلال كنيد و اگر شهيد شدم برايم گريه نكنيد و صبر را پيشه خود كنيد كه خداوند به شما اجر  عظيمى عطا كند . هم چنين از همه بچه ها و همسايه ها و دوستان و آشنايان حلاليت مى طلبم واميد آن دارم كه همه مرا حلال كنند . در اين جا مى گويم كه من از كسى چيزى نمى خواهم  و كسى هم از من چيزى نمى خواهد اما اگر من يادم رفته و كسى از من طلبى دارد طلبش را بدهيد و من همه را حلال مى كنم و انشاءا...كه همه مرا حلال كنند . براى من 2ماه نماز بخوانيد و يكماه روزه بگيريد . و در دعا امام را فراموش نكنيد خدايا خدايا تا انقلاب مهدى خمينى رانگهدار و السلام عليكم و رحمه الله و بر كاته محمد حسنى 3/12/1362 السلام عليك يا ثار الله و ابن ثاره  السلام عليك يا رسول الله  ربنا آمنا فاغفرلنا و ارحمنا و انت خير الراحمين 

شهدای همنام و مشابه با شهید محمد حسن هوتکی


دوستان عزیز بخش چترود جهت ثبت اطلاعات شهید شهر یا روستای خود در سایت چترود از بخش فرم ارسال مشخصات شهید اقدام کنید. انشاالله شهدا شفیع ما روز قیامت باشند.

پربازدیدترین مطالب

قبلی بعدی
شهید محمدعلی حسینی چترودی

1390-09-07

شهید محمدعلی حسینی چترودی   نام: محمدعلی حسینی چترودی نام پدر: عباس تاریخ...

پروفسور سیّد علی اکبر حسینی

1390-09-07

زندگینامه اندیشمند فرزانه و متفکر متعهد پروفسور سیّد علی­ اکبر حسینی (استاد ممتاز تعلیم و...

شهر چترود

1390-08-01

بخش  چترود یکی از بخش های شهرستان کرمان در 40 کیلومتری شمال غرب این...

شهید هوشنگ پورخالقی چترودی

1391-05-29

شهید هوشنگ پورخالقی چترودی نام : هوشنگ نام خانوادگی : پورخالقی چترودی نام پدر : مهدی تاریخ تولد...

اجتماع فاطمیون بخش چترود

1392-02-05

اجتماع هئیت های مذهبی و مردم بخش چترود در فاطمیه چترود روز شهادت حضرت...

فاطمیه چترود نشانی از بانوی بی نشان

1392-01-30

فاطمیه چترود - ایام فاطمیه 1392 روی عکس مورد نظر کلیک کنید تا بزرگ شود ...

درباره ما

سایت چترود جهت اطلاع رسانی و معرفی بخش چترود راه اندازی گردیده است. این نسخه از سایت با انواع تبلت و گوشی های هوشمند سازگاری کامل دارد.

مجوز استفاده از قالب گرافیکی آسمان آبی براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید