چهارشنبه 27 دي 1396
امروز

وب سایت اطلاع رسانی چترود

منو
google
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
پای دردِ دل شما

پای دردِ دل شما

در این بخش شما می توانید درد دل ها ، شکایات ، انتقادات و قدردانی های خود را ...

سخن مدیر

سخن مدیر

دوستانی که در بخش چترود اقامت دارند می توانند با ارسال تاریخچه ...

خبرنامه پیامکی

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی برنامه ها و اطلاعیه های سایت و شهر چترود ...

نظر سنجی

نظر سنجی

نظرات شما در بهبود سطح کیفی و عملکرد سایت بسیار مهم است.

 

زندگی نامه و مشخصات شهید محمدحسین شیردل

محمدحسین شیردل
1365/10/04
1348
تصویر شهید محمدحسین شیردل

شهید محمدحسین شیردل


زندگی نامه محمدحسین شیردل

بسم رب الشهدا ء (بخاطر ناراحتی من عصبانی بود) اوایل شهادت محمد حسین بود چون مفقود الاثر بود و هیچ خبری از او نداشتیم من خیلی گریه و بی تابی می کردم و از خدا می خواستم بفهمم که پسرم برایش چه اتفاقی افتاده است که یک شب محمد حسین را در خواب دیدم که خیلی ناراحت و عصبانی بود گفتم محمد حسین چرا اینقدر ناراحتی گفت: از تو توقع نداشتم که این قدر من را ناراحت کنی گفتم مگر چه کار کرده ام ؟ گفت با من اصلا صحبت نکن که خیلی از دستت ناراحتم به خاطر کارهایی که می کنی . صبح که از خواب بیدار شدم فهمیدم به خاطر گریه ها و بی تابی های من محمدحسین ناراحت است و من تصمیم گرفتم دیگر ناراحتی نکنم .(خوا هرش حضو رش را احسا س می کرد ) یک شب با خانواده شو هر م و عر و سم و پسر م و دختر م سر سفر ه نشسته بود یم یکد فعه د ید م د ختر م ازسر سفر ه بلند شد ورفت دا خل اتاق مد تی گذ شت و من منتظر شد م بر گر دد وبیا ید غذا یش را بخورد دید م نیا مد رفتم دا خل اتاق د ید م گو شه ای نشسته ودارد گریه می کند .گفتم چرا گر یه می کنی ؟گفت مگر بوی عطرمحمد حسین  را نمی فهمی همین الا ن که سر سفر ه بو دم محمد حسین را دید م که وارد هال شد و از آنجا هم به این اتاق امدمن بلا فا صله دنبالش امد م ولی او را ند ید م فقط بوی عطر ش هنوز هم در اتاق پیچیده استشمام کرد م .مدت یک سا عت  گر یه کرد تا آرام گرفت .(مادر م رادرخانه قبلی می بینم )ما بعد از شهادت محمد جا بجا شد یم و آمد یم به این خانه و یک شب مادر م محمد را در خواب د یده بو د که به طرف خانه قبلی مان ر فته و صدایش می کند و می گو ید محمد کجا می ر وی ؟ می گو ید می خواهم بر و م و به مادر م سربزنم او می گو ید مادرت جا بجا شده اند و د یگر در این خانه زند گی نمی کنند و ر فته اند در یک خانه د یگر محمد می گو ید من کاری با خانه جدید شان ندا رم هر و قت می خواهم مادرم را ببینم به خانه قبلی مان می ر و م و انجا او را می بینم.(بسیار با ملا حظه بود) محمد حسین اولین بار که رفت جبهه بعداز دوماه امد مرخصی نیمه های شب بود که به خانه رسیده  بو د من در خواب و بیداری بو دم احسا س کر د م کسی یو اش به در می زند ابتدا فکر کردم به خیالم رسید ولی کمی که دقت کر دم دیدم صدای ضر به کو تا هی به درمی آید بلند شد م ر فتم در را باز کرد م دیدم محمد حسین است او را بغل کرد م وبو سید م و گفتم چرا محکم در نمی ز نی که زوتربیا یم در ب راباز کنم گفت :نگران شما بو د م که خواب باشید و ازصدا ی در زد ن من ازخواب بپر یدنمی خوا ستم شما را بد خواب کنم بنا براین یوا ش در زد م که اگر بیدارباشید در راباز کنید و اگر خواب باشید تا صبح پشت دربمانم وصبح در ب بز نم .


شهدای همنام و مشابه با شهید محمدحسین شیردل


دوستان عزیز بخش چترود جهت ثبت اطلاعات شهید شهر یا روستای خود در سایت چترود از بخش فرم ارسال مشخصات شهید اقدام کنید. انشاالله شهدا شفیع ما روز قیامت باشند.

پربازدیدترین مطالب

قبلی بعدی
شهید محمدعلی حسینی چترودی

1390-09-07

شهید محمدعلی حسینی چترودی   نام: محمدعلی حسینی چترودی نام پدر: عباس تاریخ...

پروفسور سیّد علی اکبر حسینی

1390-09-07

زندگینامه اندیشمند فرزانه و متفکر متعهد پروفسور سیّد علی­ اکبر حسینی (استاد ممتاز تعلیم و...

شهر چترود

1390-08-01

بخش  چترود یکی از بخش های شهرستان کرمان در 40 کیلومتری شمال غرب این...

شهید هوشنگ پورخالقی چترودی

1391-05-29

شهید هوشنگ پورخالقی چترودی نام : هوشنگ نام خانوادگی : پورخالقی چترودی نام پدر : مهدی تاریخ تولد...

اجتماع فاطمیون بخش چترود

1392-02-05

اجتماع هئیت های مذهبی و مردم بخش چترود در فاطمیه چترود روز شهادت حضرت...

فاطمیه چترود نشانی از بانوی بی نشان

1392-01-30

فاطمیه چترود - ایام فاطمیه 1392 روی عکس مورد نظر کلیک کنید تا بزرگ شود ...

درباره ما

سایت چترود جهت اطلاع رسانی و معرفی بخش چترود راه اندازی گردیده است. این نسخه از سایت با انواع تبلت و گوشی های هوشمند سازگاری کامل دارد.

مجوز استفاده از قالب گرافیکی آسمان آبی براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید