چهارشنبه 27 دي 1396
امروز

وب سایت اطلاع رسانی چترود

منو
google
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
پای دردِ دل شما

پای دردِ دل شما

در این بخش شما می توانید درد دل ها ، شکایات ، انتقادات و قدردانی های خود را ...

سخن مدیر

سخن مدیر

دوستانی که در بخش چترود اقامت دارند می توانند با ارسال تاریخچه ...

خبرنامه پیامکی

خبرنامه پیامکی

با عضویت در خبرنامه پیامکی برنامه ها و اطلاعیه های سایت و شهر چترود ...

نظر سنجی

نظر سنجی

نظرات شما در بهبود سطح کیفی و عملکرد سایت بسیار مهم است.

 

زندگی نامه و مشخصات شهید غلامحسین صدقی

غلامحسین صدقی
1365/10/04
1342
تصویر شهید غلامحسین صدقی

شهید غلامحسین صدقی


زندگی نامه غلامحسین صدقی

جنگ تن به تندر عملیات والفجر8 غلامحسین به اتفاق تعدادی از غواصان ماموریت داشتند سنگرهای کمین و کالیبر دشمن را سرنگون کنند. ایشان به طرف یکی از سنگرهای کمین دشمن می رفتند که ناگهان با یک عراقی رو به رو می شوند. او را خلع سلاح و اقدام به کشتن او می کند که فشنگ نداشته و اسلحه خالی است. سرباز عراقی که متوجه خالی بودن اسلحه می شود با او درگیر می شود. شخص عراقی می خواهد فریاد بزند تا هم رزمانش به کمکش بیایند که غلامحسین دست جلوی دهان او می گذارد و او دست و انگشتان غلامحسین را گاز می گیرد.. وغلامحسین با علامت دادن به همرزمان و آمدن آنها عراقی را به هلاکت می رسانند.دست غلامحسین چنان آسیب دیده بود که تا مدت ها ورم کرده و سیاه بود.شب حمله خواب دیدم که در صحرایی هستم مثل اینکه برق بجهد و طوفان بشودو یکباره همه جا سیاه شد من و غلامرضا و یک نفر دیگر با هم بودیم. وقتی طوفان تمام شد و سیاهی برطرف شد من آن دو نفر را ندیدم.من تنها بودم و درخت صنوبری بود که باد درخت را شکسته بود و از وسط نصف شده بود. من بیدار شدم. وقتی خوابم را برای  تعبیر تعریف کردم گفتند شب عملیات کربلای 4 بوده و در حین عملیات غلامحسین که از غواصان گردان 410 بود زخمی می شود یکی از همرزمانش می گفت من هم زخمی بودم و غلامحسین را به سختی تا مسیری از داخل آب آوردم ولی چون خودم هم زخمی بودم و غلامحسین هم به شدت زخمی شده بود. دیگر نتوانستم طاقت بیاورم بنابراین رهایش کردم و او مفقودالاثر شد و بعد از 10 سال با آثاری که از او پیدا کرده بودند او را تشییع و به خاک سپردند.اذان مسجد که بلند می شد غلامحسین بیتاب و بی قرار وضو می گرفت و به طرف مسجد حرکت می کرد نماز اول وقت را در مسجد به جا می آورد و با خدای خویش راز و نیاز می کرد.قبل از شب عملیات کربلای 4 به نوه ام که با او جبهه بود گفته بود که اگر شهید شدم به پدر و مادر و خواهر و برادرم  بگو ناراحت نباشند و برای من گریه نکنند چرا که من راه صد ساله را یک شبه طی کردم و اگر می خواستند گریه کنند فقط برای بی بی دو عالم حضرت فاطمه(س) گریه کنند. چون اگر برای از دست دادن من بی تابی و گریه کنند دشمنان انقلاب شاد می شوند.


وصیت نامه غلامحسین صدقی

به نام الله پا سدار حرمت خو ن شهیدا ن (و لا تحسبن الذ ین قتلو ا  فی سبیل الله  امواتا " بل احیا ء عند ربهم یرزقو ن ) البته مپندارید انها یی که درراه خدا کشته شد ند  مردگا نند بلکه زنده اند  ودرنزد خدا رو زی  میخورند .با سلا م و درود به اخترافرو زان منجی عالم بشریت  مهد ی موعو د (عج)ونایب  برحقش  و یاری کننده  تمام مسلمین و مستضعفین جهان پیر نورا نی جماران امام امت خمینی کبیرو با سلا م و در ود فراوان به شهیدان  راه حق و حقیقت  سرو ر آزادگان سالار شهیدا ن ابا عبد الله  و با سلا م  و درو د فرا وان  به خانواده های شهدا -اسرا -مفقودین -مجر وحین و معلولین و با سلا م و درود به ر زمند گان اسلام در تمامی جبهه ها.اینجا نب غلامحسین صد قی اینک درجبهه  حق علیه با طل می باشم  بر حسب و ظیفه شرعی خود لازم بو د چندکلمه ای به عنوان و صیت نامه به با زما ند گانم ومردم شهید پرور ایران یاد آور شوم .او لا " مر دم شما را به خو ن شهیدا ن اسلام قسم مید هم  که ازاین انقلاب ودست اورد های آن که باثمره  خو ن شهیدا ن زیادی  آبیاری  شده است پشتیبا نی نما ئید و امام امت  راتنها نگذار ید  وازر و حا نیت مبارز چو ن آیت الله منتظری و مو سوی ار د بیلی و ها شمی رفسنجا نی و خا منه ای  وسا یر اسا تید د یگر به ر هبری  امام امت پیشاپیش خود درامو ر کشو ر و مسا ئل شر عی قرار بد هید  .پدر ومادرهایی که دل  ازفرزند خودکنده  و آنها  راروانه کربلای  ایرا ن و میدان نبر دبا خصم دو ن وابر قدرتهای  شرق و غرب می کنید .گو یار سیده  زمان وصال  مطلوب است گویا  رسیده  زمانیکه محبو بم مرا می خواند  و گویا رسیده ز مان دل بریدن از د نیا  و بال کشیدن بسوی  لقا ء الله  می بینم از هر سو ندا یی می آید  و ازهر گو شه ای زمزمه منا جات بلندشده گویا همه زمان  حرکت را دریا فته اند زمان  ایصال الی المطلو ب است .ز مان پیوستن  به امام حسین (ع)خدایا خو د نیز  میدا نی اکنون که این چند سطر را می نو یسم هنوز قلبم از قید و بند های  دنیایی ر ها نگشته و لی چه کنم  باید بنو یسم و لا اقل دین خو د را نسبت به خداوند  که روی کاغذ بیاورم  ز یرا و قت تنگ است وحساب  الهی را دربرمی گیر د من از تمام برادران و خوا هرا ن میخواهم  که راه و لا یت فقیه را که همان  راه خدا وائمه  است ادامه دهند خصو صا "  ازبرادران میخواهم  تا میتوا نند در جبهه ها شر کت  کنند و نگذارند اسلحه  برادرهمرزمشان برر وی زمین  بیفتدپس به جبهه هابرو ید و برعلیه خصم  دو ن بجنگید ودشمن زبو ن و کافر  راازپای  درآورید که دین خود را نسبت  به خدا وند و اسلام اداکنید پدرهاومادر ها و خوا هران و برادرا ن پشت جبهه ها  را محکم نگه دارید  و به د عا ها ونماز  جمعه ها  اهمیت  بیشتری  بد هید  و د عای های کمیل وتو سل  را با شکو ه  تر و با معنویت بیشتر  بر گزار کنید  همین د عا ها و منا جاتها است که هرلحظه برای شماامت مسلمان پیروزی  می آفریند .وهمیشه در پایان نمازود عا ها یتان طو ل عمر  امام امت  و پیرو زی ر زمند گان  اسلام را از خدا وند  بخوا هید د عا مغز ور و ح عبادتها و کلید نجا ت است که دردعا کرد ن کو تا هی می نما ید .و اما سخنی با پدرو مادرمهربا نم که همو اره  برای بزر گ کردن من ز حما ت زیادی کشیده اید میدانم  که حق  فرز ندی  را نسبت به شما انجام نداده ام و شما ازگریه کر د ن خود داری  کنید و غصه خوار نباشید بلکه با ید شاد و خندا ن با شید و لی این را بدا ن فرز ندت را اگر خدا قبول کند برای رضای پروردگار

شهدای همنام و مشابه با شهید غلامحسین صدقی


دوستان عزیز بخش چترود جهت ثبت اطلاعات شهید شهر یا روستای خود در سایت چترود از بخش فرم ارسال مشخصات شهید اقدام کنید. انشاالله شهدا شفیع ما روز قیامت باشند.

پربازدیدترین مطالب

قبلی بعدی
شهید محمدعلی حسینی چترودی

1390-09-07

شهید محمدعلی حسینی چترودی   نام: محمدعلی حسینی چترودی نام پدر: عباس تاریخ...

پروفسور سیّد علی اکبر حسینی

1390-09-07

زندگینامه اندیشمند فرزانه و متفکر متعهد پروفسور سیّد علی­ اکبر حسینی (استاد ممتاز تعلیم و...

شهر چترود

1390-08-01

بخش  چترود یکی از بخش های شهرستان کرمان در 40 کیلومتری شمال غرب این...

شهید هوشنگ پورخالقی چترودی

1391-05-29

شهید هوشنگ پورخالقی چترودی نام : هوشنگ نام خانوادگی : پورخالقی چترودی نام پدر : مهدی تاریخ تولد...

اجتماع فاطمیون بخش چترود

1392-02-05

اجتماع هئیت های مذهبی و مردم بخش چترود در فاطمیه چترود روز شهادت حضرت...

فاطمیه چترود نشانی از بانوی بی نشان

1392-01-30

فاطمیه چترود - ایام فاطمیه 1392 روی عکس مورد نظر کلیک کنید تا بزرگ شود ...

درباره ما

سایت چترود جهت اطلاع رسانی و معرفی بخش چترود راه اندازی گردیده است. این نسخه از سایت با انواع تبلت و گوشی های هوشمند سازگاری کامل دارد.

مجوز استفاده از قالب گرافیکی آسمان آبی براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید